Wybierając się do Krakowa z pewnością nie możemy pominąć zabytku, jakim jest Zamek wawelski, który usytuowany na pięknym wzgórzu przyciąga do siebie rzeszę turystów. Wawel to niesamowite miejsce, które posiada swój magiczny i wyjątkowy klimat. Wnętrze Zamku jest naprawdę wspaniałe, można tam, bowiem zobaczyć prześliczne malowidła oraz kosztowne tkaniny, które nadają Wawelowi przecudny klimat. Zamek na Wawelu był swego czasu siedzibą królów Polski, ponieważ Kraków to miasto, w którym niegdyś mieściła się stolica naszego państwa. Warto wiedzieć, że kiedyś pierwsze piętro Wawelu zajmowane było przez komnaty mieszkalne natomiast piętro drugie służyło za wizytowo- reprezentacyjną część Zamku i to właśnie na nim mieściła się chociażby jadalnia, komnata Pod Planetami, Pod Zodiakiem, komnata Poselska, Senatorska, a także Pod Głowami.
WięcejKategoria: Historia
NAJPIĘKNIEJSZY ZABYTEK KRAKOWA
NOWA HUTA
Nowa Huta jest dzielnicą, a raczej częścią Krakowa. Mieści się ona w zachodniej części Krakowa i jest najbardziej uprzemysłowioną i zaludnioną częścią tego miasta. Jest to kompleks mieszkalno – przemysłowy, który jest niejako swoistą wizytówką dawnego kraju komunistycznego, ale zarazem i jego wielkim sprzeciwem. W założeniu władz komunistycznych miało to być pierwsze założone od niemalże podstaw miasto socjalistyczne. W latach pięćdziesiątych w celu zbudowania takiego oto miasteczka socjalistycznego sprowadzano z całych okolic Krakowa wszelkich robotników, pracowników, którzy budowali ten obiekt, a raczej kompleks mieszkalny.
WięcejPLANTY
Nie każdy wie, że Kraków posiada niemalże największy park nie tylko w państwie, ale również za jego granicami. Planty są to największe tereny zielone, największy park miejski nie tylko w okolicy. Jest to bardzo piękne i osobliwe miejsce, które nastraja romantyzmem. Przychodząc tutaj można doskonale odpocząć w cieniu drzew, poczytać książkę i naładować akumulatory do działania. Nie każdy tez zapewne wie, że Planty powstały na obszarze dawnych fortyfikacji obronnych miasta Krakowa. Gdy już ogłoszono, iż miast zostało decyzją państwa otwarte, wówczas wyburzono po kolei owe fortyfikacje obronne.
Więcej